POTRZEBNA POMOC


sms dla Sudanu

(cyt. za stroną: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=wi&dat=20111110&id=main)

.

Na rzecz prześladowanych chrześcijan w Sudanie Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowała m.in. projekt akcji SMS-owej. Dochód z niej zostanie przeznaczony dla cierpiącego Sudanu.

Od 1 listopada do 31 grudnia istnieje możliwość wysyłania SMS o treści RATUJE pod numer 72405 – koszt 2 zł (2,46 zł z VAT). W najbliższą niedzielę (13 listopada) będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany właśnie w łączności z Sudanem. Poprzez różne przedsięwzięcia pokazana zostanie faktyczna

Pomóż Turkom dotkniętym trzęsieniem ziemi

Caritas Polska ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji

Caritas Polska spieszy z pomocą poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji. Organizacja przekazała już 20 tys. euro na pomoc doraźną. Natomiast w weekend 29-30 października będzie można wysyłać SMS-y charytatywne na numer 72052 o treści „POMAGAM”, a pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na pomoc doraźną ofiarom tragedii.


Jak poinformowała rzeczniczka Caritas Polska, organizacja ta jest w stałym kontakcie z Caritas Europa i z Zespołem Reagowania Kryzysowego Caritas Internationalis. „Wiemy już, że powoli kończy się akcja ratunkowa i teraz trzeba zapewnić wszystkim poszkodowanym schronienie, ciepłe ubrania, posiłki. Sytuacja jest o tyle trudna, że nie ma tam energii elektrycznej, więc przed zimą trzeba zrobić jak najwięcej, żeby nie było jeszcze większej tragedii” – podkreśliła Olga Kołtuniak.Pomóc poszkodowanym można również dokonując wpłat na jedno z kont Caritas Polska z dopiskiem „TURCJA”.Pomóż powodzianom w Polsce

Setki tysięcy osób na zalanym południu kraju czekają na pomoc. Potrzebne są żywność, woda, środki czystości, koce, łopaty. Powodzian można wesprzeć za pośrednictwem organizacji charytatywnych urządzających zbiórki w całym kraju.

Akcję pomocy dla mieszkańców terenów zalanych organizuje m.in. Caritas Polska.

Datki można wpłacać na konto: Caritas Polska, ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa. Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: „Powódź Południe”.

Do 25 maja można również wysyłać sms-y o treści „Pomagam” na numer 72 052 (2,44 zł z VAT). Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy doraźnej.

PCK też pomaga

Każdy kto chce pomóc może wpłacić dowolną kwotę na konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem „Powódź 2010”. Pomóc można także przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy.

W tej chwili najbardziej potrzebna pomoc to: środki czystości, środki dezynfekcyjne, wiadra, łopaty, rękawice gumowe, kalosze, peleryny, kurtki przeciwdeszczowe, ubrania robocze, koce, śpiwory, materace, miotły, ręczniki, pościel, worki na śmieci, pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (np. dżemy, konserwy, cukier, herbata), woda pitna niegazowana.

.

Zbiórka do puszek na rzecz powodzian

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik zaapelował do biskupów diecezjalnych o ogłoszenie zbiórki ofiar do puszek na rzecz powodzian. Proponowany termin to niedziela 30 maja.

„Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski” – napisał abp Józef Michalik w liście do biskupów, prosząc ich o pomoc poszkodowanym przez powódź mieszkańcom południowej Polski. Zachęcił też do modlitwy w intencji powodzian i ludzi niosących im pomoc.

Zebrane w diecezjach ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Organizacja ta przekazała dotąd 400 tys. zł do Caritas diecezjalnych, które pomagają mieszkańcom miejscowości dotkniętych klęską.

.

UNICEF spieszy z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti

Natychmiast potrzebna jest pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti, najbiedniejszym kraju na zachodniej półkuli. Pierwszy transport UNICEF z pomocą humanitarną dla ofiar tragedii jest już w drodze na Haiti.. Wszyscy, którzy już dziś chcą pomóc mogą dokonać wpłaty na stronie UNICEF Polska, przekazać pieniądze na specjalne konto organizacji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055 lub wydrukować przekaz i wpłacić na poczcie.


Pomóż już teraz!!!

Wpłać online: tutaj
Zrób przelew na konto: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055
Wydrukuj przekaz pocztowy:
tutaj

Episkopat Polski apeluje o pomoc dla Haiti

Z apelem o pomoc dla Haiti i o zorganizowanie w diecezjach zbiórek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi zwróciło się w czwartek Prezydium Konferencji Episkopatu Polski do biskupów diecezjalnych. Zbiórki miałyby się odbyć 17 lub 24 stycznia.

W apelu Prezydium Episkopatu powołuje się na apel papieża Benedykta XVI o niesienie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.

„Wszystkich ludzi dobrej woli wzywamy do modlitwy i solidarności z ofiarami kataklizmu oraz apelujemy o wspieranie tych, którzy niosą im pomoc” – napisano w apelu.

Tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło Haiti we wtorek, 12 stycznia; według ostatnich danych w kataklizmie zginęło nawet 100 tys. osób. „Zniszczenia są niewyobrażalne. Miliony pozbawionych dachu nad głową, żywności i najpotrzebniejszych rzeczy czekają na naszą pomoc” – wskazują biskupi.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Caritas Polska, a następnie do Caritas Internationalis, która na miejscu koordynuje pomoc dla poszkodowanych.

Zamieszczone poniżej zdjęcie wiele mówi do nas … niezależnie od tego, co dzieje się wokół nas – burze, ciężkie doświadczenia, choroba, strata pracy, trzęsienie ziemi… JA zawsze niezmiennie trwam. Niech nasza wiara pozostanie tak samo niezłomna!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s