Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W dniach 18-25 stycznia odbędzie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

po raz pierwszy w historii Polska jako kraj jest odpowiedzialna za przygotowanie tekstów dla całego świata na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polacy przygotowali je na Tydzień Modlitw w 2012 r.

Zobacz…

Teksty opracowane przez polską ekumeniczną grupę redakcyjną, którą tworzyli przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) i Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego, zostały w czerwcu wysłane do Watykanu i do Światowej Rady Kościołów. Podczas pobytu w Warszawie eksperci z różnych krajów i Kościołów pracowali nad tekstami, tak aby mogły być zatwierdzone zarówno przez Kościół Rzymskokatolicki jak i ŚRK.

Czytaj dalej…

Materiały do pobrania: kliknij…

Czytaj dalej…

http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1526:przemienieni-przez-zwycistwo-jezusa-chrystusa&catid=20:witamy&Itemid=4

Hasło Tygodnia:  Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa (por. 1 Kor 15,51-58)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2012 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z 1. Listu ap. Pawła do Koryntian 15,51-58. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali – po raz pierwszy w historii – chrześcijanie z Polski. W tym celu utworzono ekumeniczną grupę redakcyjną, w której skład weszli przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego.

Czytaj dalej…

Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s