MODLITWA ZA UCHODŹCÓW, KTÓRZY PONIEŚLI ŚMIERĆ USIŁUJĄC DOTRZEĆ DO EUROPY

.

16 czerwca 2011 trwało modlitewne czuwanie w Rzymie upamiętniające prawie 18.000 ludzi, którzy zginęli w ostatnim dwudziestoleciu usiłując dotrzeć do granic Europy.

Agencja Fides podaje, że począwszy od 1990 r. co najmniej 17.597 uchodźców i imigrantów straciło życie w drodze do Europy.

Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących oraz wspólnota Sant’Egidio zrzeszająca katolików świeckich upamiętniła ich życie podczas czuwania.

Dla tych, którzy usiłują dotrzeć do Europy, zwłaszcza z racji konfliktu w Północnej Afryce, a szczególnie Libii, rok 2011 okazał się rokiem śmiertelnym. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, zmarło ponad 1800 osób, spośród których ponad 1600 próbowało dotrzeć do Włoch.  Liczby są prawdopodobnie wyższe, ponieważ niektórzy uchodźcy zginęli rejonie Morza Śródziemnego bez śladu.

Światowy Dzień Uchodźcy 2011 będzie obchodzony w poniedziałek 20 czerwca.  Wspólnoty Sant’Egidio organizują w różnych miastach czuwania modlitewne w ich intencji.

Obejmijmy gorąca modlitwą naszych braci i siostry, którym nie było dane rozpocząć nowego życia w atmosferze pokoju. Zachęcamy wszędzie tam, gdzie to możliwe, do włączenia tej intencji do modlitwy wiernych, modlitwy brewiarzowej lub innych form naszej modlitwy.

Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s