Asia Bibi nie jest sama

.

Asia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu i matka dwójki dzieci, została 7 listopada 2010 r. skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

Asia Bibi (właściwie: Asia Noreen) ma 45 lat i pochodzi z wioski Ittanwali. Jest żoną Ashiqa Masiha (50 l.) i matką pięciorga dzieci. W ich wiosce żyje ok. 1500 rodzin, z czego tylko 3 są chrześcijańskie.

Muzułmanki z wioski wielokrotnie naciskały na Asię, aby przeszła na  islam. 19 czerwca 2009 r. w trakcie ożywionej dyskusji Asia opowiedziała treść Ewangelii, podkreślając, że Jesus Chrystus zmarł za nasze grzechy, a następnie zmartwychwstał, czego nie uczynił Mahomet. Po tej wypowiedzi została pobita przez muzułmanki, a następnie uwięziona. Z głośników meczetu zapowiadano, że chrześcijanka za karę będzie miała zaczernioną twarz i zostanie przewieziona przez wioskę na ośle. Chrześcijanie poinformowali policję, która zabrała Asię do aresztu, zanim dokonano samosądu. Nalegali też, aby policja zrezygnowała z oskarżenia jej o bluźnierstwo, ale urzędnicy zapowiedzieli, że muszą to uczynić, gdyż są naciskani przez islamskich przywódców.

7 listopada 2010 r., po trwającym ponad 16 miesięcy procesie, została jako pierwsza kobieta w Pakistanie skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Nałożono na nią także grzywnę w wysokości równej w przeliczeniu około 3160 zł, co odpowiada dwuipółrocznym zarobkom robotnika w Pakistanie. Dla Asii Bibii i jej bliskich, którzy liczyli na jej szybki powrót do domu z więzienia, wyrok ten jest szokujący i druzgocący. Choć dotychczas nikt skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie nie został stracony, to jednak Asia Bibi może teraz spędzić wiele lat w straszliwych warunkach panujących w celi śmierci, oczekując na rozpatrzenie jej ewentualnej apelacji przez Sąd Najwyższy.

Módlmy się za Asię Bibi i jej bliskich,

aby Pan wzmocnił ich

w tych jakże trudnych chwilach.

Prośmy Boga o jej szybkie uwolnienie.

Módlmy się za wszystkich chrześcijan w Pakistanie,

aby Bóg obdarzył ich siłą do wytrwania

i niezłomną nadzieją.

Prośmy Boga,

aby otworzył serca pakistańskich muzułmanów

na światło Ewangelii.

Mąż Asi i jej dzieci proszą o modlitwę za nią…:

 

.

Asia Bibi nie jest sama

Dziś cały świat modli się w intencji chrześcijanki skazanej na śmierć.  

Od klarysek we włoskim Lovere, poprzez amerykańskie zakonnice kaluzurowe, franciszkanów z Wietnamu, wiernych diecezji Batouri w Kamerunie, po maronitów z Libanu i prawosławnych w Indonezji – cały świat łączy się dziś w modlitwie w intencji fałszywie skazanej na śmierć za bluźnierstwo pakistańskiej chrześcijanki.

Wierni, instytucje religijne, parafie diecezje, klasztory różnych wyznań chrześcijańskich – wszyscy demonstrują swoje poparcie dla Asii Bibi, organizując Msze święte, modlitwy, procesje z pochodniami czy adoracje Eucharystyczne.  Czytaj dalej…

Do Asi można wysłać kartkę, aby ją umocnić w wierze…

Poniżej zamieszczone są przykłady pozdrowień dla Asii Bibi, Pakistanki więzionej za wiarę w Jezusa.  Można plik pobrać, wyciąć, nakleić na kartkę pocztową, podpisać i wysłać.

Plik do pobrania…

Ratujmy pakistańską chrześcijankę… czytaj dalej…

Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s