Uratuj Świętego! 2011 – dzień 6

Uratuj Świętego! 2011 – Ewangelia Życia

17 – 25 marca 2011

http://www.uratujswietego.pl/index.php


Dzień 6:  Wiek XX – wiek zagłady

„Wiek XX zapisze się jako epoka masowych ataków na życie, jako nie kończąca się seria wojen i nieustanna masakra niewinnych istot ludzkich.”

Evangelium Vitae

Rozważanie:

Panie! Kilka lat temu dziękowaliśmy Ci za przejście Kościoła w III tysiąclecie. Ubiegły wiek, to wiek wielkiego rozwoju. Cywilizacja, rozwój techniczny, nauka, medycyna, wielkie odkrycia. Ale na ten blask rzuca się cieniem smutek, ból i cierpienie związane z zagładą człowieka. To człowiek dla pewnych racji uruchomił wojenne maszyny, by walczyć i zabijać drugiego człowieka. To człowiek wymyślił nowe metody masowej zagłady, w tym obozy koncentracyjne, w których zabijało się setki tysięcy ludzi bez najmniejszego poszanowania ich człowieczeństwa. I w końcu to człowiek wymyślił kilkadziesiąt metod, aby przerwać ludzkie życie, które dopiero co poczęło się pod sercem matki. Ta bezlitosna zbrodnia, która korzysta z osiągnięć medycyny i nauk o człowieku niweczy wszystkie naukowe odkrycia. Panie! Nie pozwól nam nigdy wykorzystywać daru rozumu do walki z ludzkim życiem. Niech przestrogą dla nas będą te niekończące się cmentarzyska dzieci nienarodzonych.

Uratuj Świętego 2011 – dzień szósty


 

Koncepcja Akcji:

Akcja polega na zgromadzeniu jak największej liczby osób i zaproszeniu ich do codziennej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Zachęta do modlitwy jest na czas trwania akcji, a także po jej zakończeniu do podjęcia Duchowej Adopcji.

Przebieg Akcji:

Akcja będzie trwała od 17 do 25 marca 2011 roku. Przez wszystkie dni nowenny na stronie UratujSwietego.pl publikowane będą wideo komentarze dotyczące tematu dnia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji zostaną zaproszeni do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.

Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s