Uratuj Świętego! 2011 – dzień 5

Uratuj Świętego! 2011 – Ewangelia Życia

17 – 25 marca 2011

http://www.uratujswietego.pl/index.php


Dzień 5:  Miłość przez całe Życie

„Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.”

Nowy Jork, 2 października 1979

Rozważanie:

Panie, Dawco bliźniego! Dałeś nam na świecie tak wiele. Dałeś dom i pracę. Ale nade wszystko dałeś nam drugiego człowieka. Bliskich, przyjaciół i znajomych. Dałeś nam panią w sklepie i biegnącego gdzieś przechodnia. Dałeś nam „obcych”, którzy w Twojej Miłości stali się dla nas „bliźnimi”. Dałeś nam najbliższą rodzinę. Rodziców i rodzeństwo. Dałeś również nam dar przekazywania życia, by to dziecko, które rozwija się pod sercem matki już od pierwszych chwil swojego życia mogło stad się „bliźnim” dla rodziców, rodziny, ale także dla wszystkich ludzi na świecie. Dlatego też każde dziecko, które poczęło się pod sercem matki jest moim bliźnim i jestem za nie odpowiedzialny. Łatwo jest kochać tych których znamy i którzy sami obdarzają nas miłością. Ciężko jest kochać tych, których być może nigdy w życiu nie spotkamy. Panie! Dawaj nam poczucie obowiązku, iż troska o życie poczęte jest sprawdzianem mojego człowieczeństwa. I wciąż mi to przypominaj.

Uratuj Świętego 2011 – dzień piąty 

Koncepcja Akcji:

Akcja polega na zgromadzeniu jak największej liczby osób i zaproszeniu ich do codziennej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Zachęta do modlitwy jest na czas trwania akcji, a także po jej zakończeniu do podjęcia Duchowej Adopcji.

Przebieg Akcji:

Akcja będzie trwała od 17 do 25 marca 2011 roku. Przez wszystkie dni nowenny na stronie UratujSwietego.pl publikowane będą wideo komentarze dotyczące tematu dnia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji zostaną zaproszeni do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.

Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s