Uratuj Świętego! 2011 – dzień 2

Uratuj Świętego! 2011 – Ewangelia Życia

17 – 25 marca 2011

http://www.uratujswietego.pl/index.php

Koncepcja Akcji:

Akcja polega na zgromadzeniu jak największej liczby osób i zaproszeniu ich do codziennej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Zachęta do modlitwy jest na czas trwania akcji, a także po jej zakończeniu do podjęcia Duchowej Adopcji.

Przebieg Akcji:

Akcja będzie trwała od 17 do 25 marca 2011 roku. Przez wszystkie dni nowenny na stronie UratujSwietego.pl publikowane będą wideo komentarze dotyczące tematu dnia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji zostaną zaproszeni do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.

Dzień 2: Obowiązek obrony Życia

„Kościół broniąc prawa do życia odwołuje się do szerszej, uniwersalnej płaszczyzny obowiązującej wszystkich ludzi. Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka.”

Kalisz, 4 czerwca 1997 roku

Rozważanie:

Panie, Dawco życia! Dałeś nam wolność. Wolność czynu i słowa, wolność sumienia. W tej wolności możemy czynić to, co podpowiada nam nasze serce. Tak wiele zostawiłeś nam „do wyboru”. Dziś na świecie jest tak wiele systemów politycznych, światopoglądów, religii. W każdej z nich człowiek podlega pewnemu systemowi praw i obowiązków, które powinien  zachować. Ale dałeś też Panie, w tej wolności, pewne niezmienne prawa, których nikt i nic nie zmieni i nie zniesie. To prawo dotyczy każdego człowieka w historii. Tych, którzy żyli przed nami, będą żyć po nas i nas samych. To prawo do życia.  Ma je każdy z nas. Ma – po to, aby żyć; ale ma również szanować życie drugiego człowieka. To jest Twoje Boże prawo. Tylko Stwórca mógł je ustanowić, dlatego nikomu z nas nie wolno go naruszać. Dawaj nam Panie siłę do tego, byśmy zawsze pamiętali, że Ty jesteś Dawcą Życia i Dawcą Prawa. I Byśmy go strzegli zawsze i wszędzie.

Uratuj Świętego 2011 – dzień drugi


Reklamy
By CSSF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s